Vi kräver regeringens avgång
Kontakta namninsamlingens skapare
Ut med Reubfeldt, Borg och dom andra förrädarna!!
Stig Lövborg
SD 2014.
Bort med Moderaterna
Vården förfaller det måste få ett stopp.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OCH SEN DÅ?
#51: Gäst - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OCH SEN DÅ?
Hej
Gå gärna in och skriv på här http://www.sjukvardsreform.se/Valkommen.html
Sprid detta vidare.
Sjukvården förfaller detta måste få ett stopp.
Stoppa alla nedskärningar anställ personal.
Nedmonteringen av Sverige
Folk blir bara sjukare och sjukare även om vår näste nobelpristagare i medicin har utrotat alla sjukdomar. Psykvården har monterats ned så att de psykiskt sjuka inte har någonstans att vända sig.
Arbetslösa har inget att leva av och få ett jobb det är otänkbart när man inte får vidareutbilda sig efter 55 års ålder. Då är man satt på gatan. Och den utländska konkurrensen gör så att många mister jobbet, jag kan bara tala om min bransch där nu ICA har dumpat priserna på transporter så att inga Svenska åkare har en möjlighet att köra för dem. Alltså östeuropeer kör ICA från och med Oktober 2012. Ja det finns så mycket att peka på men jag nöjer mig här mer finns i min blog http://sociofoben.wordpress.com
Re: Re: Re: Re: Re: OCH SEN DÅ?
#48: - Re: Re: Re: Re: OCH SEN DÅ?
Och varför kan inte människor klara sig utan en regering?
Människovärde
Re: Hej!
Sverige har inget folkhem och har inte haft det,de senaste decennierna som sossarna har haft makten.Folkhemmet är skrotat för längesen.Om det är ett parti som vill ha tillbaka folkhemmet så är de SD.
Re: Hej!
Har inte heller ett hopp med sossarna i makten.De har spårat ut och börjat gå åt höger.Nu senast ville man tillåta moskebygge i Norrköping och fortsätta ta hit flyktingar trots att vi har hög arbetslöshet.Man vill inte heller rösta om vi ska va kvar i Eu,eller inte.Det är dags att lämna Eu,för utlänningar kommer och tar våra jobb,det är därför vi också har hög arbetslöshet.Mycket polacker kommer hit och jobbar för en halv svensk lön,vilket gör att de anställs istället för Svenskar.Till alla de som tror på en rödgrön regering borde tänka engång till.Jag tänker rösta SD det kommande valet 2014.Innan man dömmer SD bör man läsa deras partiprogram.90% av deras politik tycker jag är bra.
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OCH SEN DÅ?
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OCH SEN DÅ?
pension
Re:
| This discussion has been closed. |
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: OCH SEN DÅ?
#50: - Re: Re: Re: Re: Re: Re: OCH SEN DÅ?
Ja, det kan jag väl erkänna att det är jag som startat petitionen! *L*
Jag var ju en av dom som bara satt hemma, visserligen kanske inte
med en öl, och beklagade mig. Men så kom jag på detta att varför
inte försöka göra något istället för att bara klaga och beklaga sig.
Det har du kanske rätt i att inte tillsätta någon regering alls, för
innerst inne så är det samma skit med de flesta politiker. Men
denna regering som styr nu är minsann den värsta av dom allihop,
ingen har burit sig SÅ svinaktigt åt tidigare. Men då får jag avsluta
med att tacka för att du inte tyckte det var dumt, lät faktiskt så
på dig i början. Men alla kan ju missförstå och det verkar som om
jag gjorde det! *L*