Egna elevdatorer till eleverna i Avesta Kommun
7A på Åvestadalskolan vill precis som våra kompisar i andra kommuner ha egna elevdatorer när man går på högstadiet, eftersom det skulle underlätta våra studier tex vid hemstudier (i covid-19 tider), det blir lättare att hålla reda på våra inlämningsuppgifter, lektionsanteckningar och läxor samt att det också underlättar för de elever som har läs- och skrivsvårigheter.
Idag saknas det datorer på skolan vilket kan leda till att vi får svårt att använda datorer i vårt kommande arbetsliv. Datorer ska vara ett naturligt arbetsredskap år 2020!
Meddelande från administratören av denna webbplatsVi har stängt denna namninsamling och tagit bort undertecknarnas personuppgifter.Europeiska unionens allmänna dataskyddsförordning (GDPR) kräver ett legitimt skäl för att lagra personlig information och att informationen lagras så kort tid som möjligt. 195 |
| Logga in för att bestyra med din namninsamling. |
Är man tyst får man inte till någon förändring.
Skaparen av denna namninsamling stod för sin sak och agerade. Kommer du att göra detsamma?
Andra namninsamlingar som kanske intresserar dig
Vi tillhandahåller ett kostnadsfritt webbhotell för online petitioner. Starta en professionell online petition genom att använda vår kraftfulla service. Våra petitioner omnämns i media varje dag, så att skapa en petition är ett jättebra sätt att påkalla både allmänhetens och beslutsfattares uppmärksamhet.