Låt K-G 94 och Helny 93 återförenas!

K-G 94 och Helny 93 har levt ihop i 70 år! Nu får de inte spendera sina sista år tillsammans. Äldreboendet har inte plats för de båda i samma rum. De får inte ens bo i samma byggnad.
Det MÅSTE vi kunna göra något åt! Hjälp till att sprida detta genom att dela det på sociala medier. Glöm inte att skriva under!! Tack!
Följ länken nedan för att läsa deras historia!
http://www.aftonbladet.se/nyheter/article19732713.ab
Kontakta författaren
Meddelande från administratören av denna webbplatsVi har stängt denna namninsamling och tagit bort undertecknarnas personuppgifter.Europeiska unionens allmänna dataskyddsförordning (GDPR) kräver ett legitimt skäl för att lagra personlig information och att informationen lagras så kort tid som möjligt. |
| Logga in för att bestyra med din namninsamling. |
Är man tyst får man inte till någon förändring.
Skaparen av denna namninsamling stod för sin sak och agerade. Kommer du att göra detsamma?
Andra namninsamlingar som kanske intresserar dig
Vi tillhandahåller ett kostnadsfritt webbhotell för online petitioner. Starta en professionell online petition genom att använda vår kraftfulla service. Våra petitioner omnämns i media varje dag, så att skapa en petition är ett jättebra sätt att påkalla både allmänhetens och beslutsfattares uppmärksamhet.