NU suntem ''români jegosi'' / Jag är INTE en ''smutsig rumän'' / We are NOT "filthy Romanians"

escoo

/ #14 Vai, ei nu sunt jegosi .... jajaja!

2015-12-03 16:06

Daca SDU a facut aceste afirmatii inseamna ca nu au oameni de cultura , profesionisti in "Liga" lor.

Eu sunt din Romania.

Am o firma, am propriile produse, (pe care ei cu drag le cumpara) si nu numai o data au furat de la mine idei si au incercat sa faca aceleasi produse ca si mine. Si de fiecare data au dat faliment ...

Noi suntem "jegosi" sau "murdari" ... pt ca toata ziua suntem in haine de lucru si lucram pt ei.

Dar EI ... au comportamente jegoase, caractere murdare.

Si prefer sa fiu o romanca "jegoasa" in hainele mele de tamplar decat murdara la caracter.

Cei de la Expressen ... au demarat publicarea acelor reportaje... "De ce vin cersetorii din Romania in Suedia "... ceva de genul. Primul reportaj l-au facut in cloaca din Ferentari (au gasit cel mai infect loc din Romania !) si tot pedaleaza pe asta !

Sa multumeasca suedezii protectiei sociale de aici ! Altfel... la cat de multi drogati am cunoscut aici si alcoolici ... ei ar fi avut o asemenea "cloaca de Ferentari" in fiecare sfanta comuna !

Din aceasta cauza am inceput acest comentariu cu afirmatia ca SDU nu are oameni profesionisti ! Daca ar fi avut oameni  cu o minima cultura generala ... nu ar fi extrapolat o asemenea afirmatie deasupra unei intregi natiuni.

Ma roade o mare curiozitate : Jag lyckades att lära svenska ... från Komvux till Högskolan (inklusive ) ... i 8 månader. Hur snabbt kan en vanlig svensk ... ( med en medium IQ)... lära rumänska ?!  

Vi rumännerna som bor här ... som jobbar här ... vi är dumma i huvudet om vi ...accepterar deras negativa saker som de skriver om oss.