Du som använt overksamt Liothyronin från Takeda.
Anmälan till Läkemedelsförsäkringen
Värken i kroppen är himla tuff, ögonen hänger inte med riktigt och huvudet är segt. Riktigt kul att försöka jobba också. Trött som bara den.
När ska man få ett LIV?
Gruppnamn
Vad sägs om Takedas fel som gruppnamn och en hemlig grupp så bara vi som mått dåligt av batcherna ska kunna vara med och ingen annan vet om att gruppen ens existerar???
Jag åt Lio. Mådde fruktansvärt dåligt. Bodde i soffan i fosterställning tills en räddande ängel kom & hjälpte mig. Nu har jag fått NDT. Kan jag vara med ändå. Finns inga som helst bevis förutom min familj som vittnen av hur dålig jag var. Var ju ändå sjukskriven & tänkte aldrig tanken på att söka vård. Jag levde ju på hoppet om NDT. Jag är gärna med & kämpar för alla er andra & för sakens skull. Ingen sjuk & beroende av sin medicin ska någonsin behöva bli så nonchalera så som vi blev. Och så har kärringen på Läkemedelsverket mage att sitta & småflinar oss rätt upp i ansiktet i tv intervjun. Alla journalister som finns & vill får gärna prata med mig. Jag känner ingen. Från ett uttag i våras hade jag både en ok batch & en dålig.Kampen för vår rätt får aldrig ta slut... Takedas fel är väl ett bra namn
Re:
Hej! Jag undrar i vilket land du fick tag i de andra tabletterna? Börjar bli desperat.
Mvh/ A.
Jag har ättit 2 st burkar med 100 st Lio i varje, medan jag åt den sissta burken har jag blivit sämre igen, oändligt trött, värk i kroppen, sömsvårigheter, deppig, dimsyn mm. Läste nu på en sida i fb att det finns mediciner som inte fungerar. jag har börjat undra om inte min sissta utskrivning var en sådan overksam medicin som Trakeda kommit med. Batch nummer 409510. Var vänder man sig?