Låt Fruzsina stanna!
Kontakta namninsamlingens skapare
Låt henne stanna! Skicka ut alla idioter som ställer till problem istället, denna stackars flicka kommer förmodligen inte klara sig länge ensam i ungern. Det är rent ut sagt FÖRJÄVLIGT. Vi ska utvisa henne, men ta in.. vad var det, 80,000 nya flyktingar?
Sverige i ett nötskal :)
Puss och kram åt dig.
Med tanke på antalet vi tar in från olika länder och personer det inte ställt så mkt krav på och även där de som missköter sig får stanna så blir jag så arg, ledsen och frustrerad!
Denna tjejen behöver hjälp och en familj i Sverige och när ni pratar om att vi ska öppna våra hjärtan så glömmer ni alltför ofta människor med funktionshinder!
Mamma till en son som har down syndrom och vars familj själva kommer från Ungern! <3
Den här lilla tjejen behöver vår hjälp. Det minsta vi kan göra är att sprida hennes öde, kanske kan det ha ett värde i slutändan. Om i så fall kan vi räta på ryggen och tänka: Jag var med, jag var med och påverkade en liten tultas framtida möjligheter!
Sverige är ett rikt land och vi har gott om plats.
Världen kan bli en alldeles fantastisk plats om vi ser till att ta hand om varandra.
Jag SKÄMS att tillhöra ett land som tydligen avgör en människas öde genom vilket humör man vaknar upp med.....Idag har jag en dålig dag och orkar inte bry mig!! Ursäkta språket men FÖR JÄVLIGT! !!!!
Vill ni sätta ett exempel är väl en HJÄLPLÖS en BEHÖVANDE inte den ni ska använda/utnyttja!!
Låt henne stanna med sina vänner och familj!
Re:
Att Sverige tar emot 80 000 flyktingar (källa?) behöver inte ställas emot att Fruzina utvisas. Migrationsverket ställer till problem och de är idioter som sitter och leker med sin makt över människors liv... Tycker dock inte att någon ska utvisas, och speciellt inte de mest utsatta! De värsta kriminella är ofta företagsledare och chefer eller företag av olika slag som utnyttjar och exploaterar, och förstör för människor.
Hoppas det går bra!
Tenk om norge sendte tilbake ca.60 000 som jobber i Norge.Det er de arbeidsplassene som centrumsaliansen påstår de har ordnet ????? Reinfelt og compani går til historien som semste politikere som varit.Bruk de 10 millionene Sverige låner hver time (ifölge uttalelse i programmet SKAVLAND.Men de pengene går till skattelette for de velbergede.Faen SVERIGE våkne opp ni ligger etter andre nordiske land.Nå som renta i riksbanken er 0 %, hva blir neste,Kanskje betale de rike for att de låner penger.Og nå kommer bommen snart
Amorteringskrav,kortere amorteringstid och lavere pensioner,samt utvisning av de svakeste.Kanskje en rettsprosess mot politikere.Og alt dette förer till att ordtaket (splitt och hersk )
ROLFEN-sve/nor
Mostern kanske kunde adoptera Fruzsina? man får adoptera vuxna!
| This discussion has been closed. |