Förbjud organiserad nazism!
Kontakta namninsamlingens skapare
Alltid lika roligt med intoleranta "antirasister" som föraktar yttrandefriheten. Det kan man aldrig få nog av.
Kommunist, javisst!
Re:
Jo, det är EXAKT vad det innebär. I en sann demokrati så har ALLA rätt att yttra sig och organisera sig, även den som vill avveckla dagens s. k. "demokrati".
Re: Re:
En stor skillnad är att de s. k. "nazisterna" inte skjuter ihjäl folk eller spränger folk i luften.
Hur är det med våldsvänstern då? Typ AFA som misshandlar folk och slår sönder folks bostäder? Eller är ni en del av våldsvänstern, kanske?
Citat:
"Denna namninsamling ämnar inte på något sätt inskränka yttrandefriheten i Sverige utan önskar bara förbjuda organisationen av nazistiska grupperingar och organisationer."
Och då vill ni ju alltså inskränka yttrandefriheten. Rätten att organisera sig måste gälla alla, oavsett åsikt. Ni har inte fattat vad yttrandefrihet är.
| This discussion has been closed. |