Behåll lundavägens busshållplatser 137
Vi är två tjejer som är besvikna och oroade över hur man kan ta bort flera busshållplatser och göra det svårare för ungdomar att ta sig till skolan. Fler kommer välja att åka bil istellet då det kan ta upp till 20-30 minuter för vissa att ta sig till närmaste 137 busshållplats. Politikerna har gett förslaget om att vi kan ta 132 till Bjärred centrum för att sen byta buss... hur tänker ni att dom som bor vid flädie skola ska ta sig till någon av dessa bussar?
varför ändra på bussen när det har funkat så bra hela tiden? Ingen i gammla Bjärred kommer vinna på att bussen är 3 minuter snabbare när det tar 20-30 minuter till busshållplatsen.
// Amanda och Hanna
Amanda Ljung Kontakta namninsamlingens skapare
Meddelande från administratören av denna webbplatsVi har stängt denna namninsamling och tagit bort undertecknarnas personuppgifter.Europeiska unionens allmänna dataskyddsförordning (GDPR) kräver ett legitimt skäl för att lagra personlig information och att informationen lagras så kort tid som möjligt. |