Rädda Alexa och Strahinja från utvisning!
De väntar, och hoppas på att Högsta Domstolen ska hinna ändra beslutet, men det är ont om tid nu. De kommer få sitt datum för utvisning nästa vecka. Detta beslut är inhumant och inte taget ur ett barnperspektiv.
Visa att DU protesterar mot detta. Skriv under!
Det finns dessutom ett riksdagsbeslut från 4 juni i år om en lag som skulle kunna förhindra killarnas utvisning. Den träder i kraft den 1 juli, vilket kanske kommer vara försent!
Denna namninsamling har stängts av sin skapare.Meddelande från administratören av denna webbplatsVi har raderat undertecknarnas personuppgifter.Europeiska unionens allmänna dataskyddsförordning (GDPR) kräver ett legitimt skäl för att lagra personlig information och att informationen lagras så kort tid som möjligt. 6 084 |
| Logga in för att bestyra med din namninsamling. |
Är man tyst får man inte till någon förändring.
Skaparen av denna namninsamling stod för sin sak och agerade. Kommer du att göra detsamma?
Andra namninsamlingar som kanske intresserar dig
Vi tillhandahåller ett kostnadsfritt webbhotell för online petitioner. Starta en professionell online petition genom att använda vår kraftfulla service. Våra petitioner omnämns i media varje dag, så att skapa en petition är ett jättebra sätt att påkalla både allmänhetens och beslutsfattares uppmärksamhet.